Dziś jest: wtorek 12 grudnia 2017 | Imieniny obchodzą: Aleksandra, Adelajdy, Dagmary

Strefa Przedsiębiorczości

Dlaczego warto inwestować w Ornecie
Istnieje, co najmniej kilka powodów, dla których Orneta– nazwana perłą architektury warmińskiej powinna być atrakcyjnym miejscem dla lokowania kapitału przez inwestorów. Przede wszystkim w tym względzie wspominana się o doskonałym położeniu geograficznym miasta, na trasie łączącej stolicę województwa- Olsztyn z granicą obwodu Kaliningradzkiego.
Niemniej jednak warto wspomnieć także o innych pozytywach wiążących się z korzyściami dla działalności gospodarczej, szczególnie ostatnie działania nowych władz stworzenia w Ornecie Strefy Przedsiębiorczości. Działania te odbywają się na trzech płaszczyznach. Po pierwsze w październiku 2011r. Orneta otrzymała jako jedna z 8 gmin w Polsce dofinansowanie z Ministerstwa Gospodarki w kwocie 500 tys. zł na opracowanie dokumentacji technicznej związanej z uzbrojeniem terenów inwestycyjnych w okolicach ulicy Przemysłowej. Kolejnym sukcesem było przyznanie kwoty 9 mln zł przez Zarząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na uzbrojenie terenów inwestycyjnych. W ramach projektu zostaną uzbrojone działki, które będą następnie oferowane potencjalnym inwestorom. Zostaną również wybudowane drogi dojazdowe, w tym droga łącząca ulicę Przemysłową z ul. Olsztyńską (nr drogi 507).  Dofinansowanie w konkursie otrzymały tylko 3 gminy z województwa warmińsko-mazurskiego, które utworzą na swoim terenie strefy przedsiębiorczości.
W konsekwencji działań, by Orneta stała się jeszcze bardziej atrakcyjna staramy się o włączenie terenów inwestycyjnych leżących przy ul. Przemysłowej w Ornecie do Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
Znaczącym atutem miasta jest również dobrze rozwinięta infrastruktura techniczna. W jej skład wchodzi sieć energetyczna i wodno-kanalizacyjna. Ponadto miasto może pochwalić się dobrą siecią łączności – przede wszystkim dynamicznie rozwija się sieć internetowa.

Podsumowując, warto inwestować w Ornecie ze względu na:
•    tereny inwestycyjne, które będą w pełni uzbrojone w media techniczne, wraz z drogami dojazdowymi,
•    niskie koszty pracy,
•    zwolnienia od podatku od nieruchomości dla przedsiębiorców,
•    możliwość dostosowania profilów wykształcenia w miejskich placówkach szkolnych do potrzeb inwestora,
•    klimat przyjazny inwestorom,
•    konsekwencję w realizacji zamierzeń inwestycyjnych.
•    otwartość na nowe inicjatywy gospodarcze oraz szybkość i skuteczność obsługi
inwestorów i procesów inwestycyjnych w gminie,
•    bezpieczeństwo (sieć monitoringu, Straż Miejska, Policja),
•    promocja miasta, przynależność do Stowarzyszeń skupiających gminy i powiaty, działające na rzecz rozwoju Gminy,
•    skuteczność pozyskiwania funduszy dla rozwoju gminy (Rewitalizacja Zabytkowych Kamienic, doposażenia i remonty szkół oraz Spółdzielni Mieszkaniowych, budowa i remonty dróg, uzbrojenia terenów, Informatyzacja gminy, rozwój Kapitału Ludzkiego)


Burmistrz Ornety
Ireneusz Popiel

Linki:

Droga do sukcesu (pozyskane dofinansowanie)

Mapa tenerów inwestycyjnych (źródło google maps)

Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego (ogólny)

Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego (tereny inwestycyjne)

 Planowany obiazd tirów z wykorzystaniem Strefy Przedsiębiorczości

  

Kontakt:

Urząd Miejski w Ornecie
Pl. Wolności 26
11-130 Orneta
woj. Warmińsko-mazurskie
Tel. 55 22 10 200
Fax 55 22 10 210
e-mail    umig@orneta.pl
             www.orneta.plAktualnościUrząd MiejskiMapa OrnetyHistoria i legendyMiasta partnerskieOgłoszenia i informacjeOświata, Kultura i SportFundusze EuropejskieKomunikacjaOpieka zdrowotnaWypoczynekGospodarka OdpadamiDecyzje ŚrodowiskoweFirmyInformacja turystycznaOrganizacje pozarządoweBezpieczne Miasto i Gmina OrnetaSołtysiPrzetargi i ogłoszeniaLinkiSesje Rady Miejskiej - materiał videoPolityka Jakości w Urzędzie MiejskimWydarzenia - Placówki Oświatowe i inneStrefa Przedsiębiorczości Umowy z UEJoannici - oddział miejscowy w OrnecieInwestycje, Remonty, Oferta InwestycyjnaMłodzieżowa Rada MiejskaRada SeniorówCzyste powietrze