Dziś jest: wtorek 12 grudnia 2017 | Imieniny obchodzą: Aleksandra, Adelajdy, Dagmary

Miasta partnerskie

 Sprawozdanie

 z wizyty w Bleicherode

 
          W dniach 11 – 14 marca 2011 roku w mieście partnerskim Bleicherode złożyła wizytę delegacja gminy Orneta w składzie: Józef Uzar – przewodniczący Rady Miejskiej, Ireneusz Popiel – burmistrz Ornety oraz radni Rady Miejskiej – Adam Kaczmarek, Ryszard Ferenc oraz Maciej Wąsowicz. Tłumaczem była Barbara Kucznier.
        Nasza delegacja uczestniczyła 12 marca w spotkaniu miast partnerskich Bleicherode, które odbyło się w Sali ratuszowej. Obok przedstawicieli Bleicherode i Ornety w spotkaniu uczestniczyła delegacja Niederzier ( Niemcy) i Vieux – Conde (Francja). Omówiono m.in. dotychczasową współpracę miast partnerskich w szczególności w roku 2010 oraz przedstawiono plany współpracy na rok 2011.
      Podczas spotkań bilateralnych przedstawicieli Ornety i Bleicherode doszło do uzgodnienia i potwierdzenia wzajemnych wizyt w roku 2011. Młodzież naszego Gimnazjum Nr 2 będzie przebywać w Bleicherode w maju 2011, a młodzież niemiecka będzie gościć w Ornecie we wrześniu 2011.  Na ręce burmistrza Bleicherode Franka Rostka złożone zostało zaproszenie do złożenia wizyty w Ornecie przez delegację z Bleicherode w związku z przypadającą          w dniu 27 września 2011 r. 10 rocznicą podpisania umowy partnerskiej między naszymi miastami. Zaproszenie zostało przyjęte z zadowoleniem.  Doszło również do spotkania naszej delegacji z przedstawicielem myśliwych z Bleicherode, z którymi dwa orneckie koła łowieckie mają podpisaną umowę partnerską od 2008 r. Burmistrz Ornety zaprosił oficjalną delegację myśliwych z Bleicherode, na zawody strzeleckie o puchar Burmistrza Ornety, organizowane przez orneckie koła łowieckie w dniach 5 – 6 czerwca 2011 r., spotkało się ono z życzliwym przyjęciem.
     Delegacja zapoznała się z funkcjonowaniem 3 zakłady pracy, uczestniczyła w tradycyjnym, corocznym spotkaniu karnawałowym mieszkańców Bleicherode w Kulturhaus, zwiedzała „Alte Kanzlei” – muzeum Żydów z tego miasta, winiarnię Freyburg, oraz „Arche Nebra” – muzeum, planetarium. 
    Wizyta odbywała się tradycyjne w bardzo miłej, serdecznej i przyjaznej atmosferze.

 

 

AktualnościUrząd MiejskiMapa OrnetyHistoria i legendyMiasta partnerskieOgłoszenia i informacjeOświata, Kultura i SportFundusze EuropejskieKomunikacjaOpieka zdrowotnaWypoczynekGospodarka OdpadamiDecyzje ŚrodowiskoweFirmyInformacja turystycznaOrganizacje pozarządoweBezpieczne Miasto i Gmina OrnetaSołtysiPrzetargi i ogłoszeniaLinkiSesje Rady Miejskiej - materiał videoPolityka Jakości w Urzędzie MiejskimWydarzenia - Placówki Oświatowe i inneStrefa Przedsiębiorczości Umowy z UEJoannici - oddział miejscowy w OrnecieInwestycje, Remonty, Oferta InwestycyjnaMłodzieżowa Rada MiejskaRada SeniorówCzyste powietrze