Dziś jest: wtorek 12 grudnia 2017 | Imieniny obchodzą: Aleksandra, Adelajdy, Dagmary

"Rozwój postaw obywatelskich na terenach wiejskich"

 
 
 
Gmina Orneta bierze udział w projekcie Fundacji Komeńskiego "Rozwój postaw obywatelskich na terenach wiejskich", który jest współfinansowany przez Szwajcarię w ramach Szwajcarskiego Programu Współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.
 Gmina Orneta jest jedną z 10 gmin w Polsce, które zostały wybrane do udziału w projekcie. Realizacja programu  na terenie Gminy trwa od 20 listopada 2012 r. do 30 sierpnia 2014 r. Projekt   zakłada stworzenie i wdrożenie 5 letniej strategii wyrównywania szans edukacyjnych, przeprowadzenie seminariów i konsultacji społecznych, wybór zespołu monitorującego, wydanie poradnika z narzędziami .
W ramach projektu została opracowana Strategia wyrównywania szans edukacyjnych w gminie Orneta na lata 2013 – 2018.
Zgodnie z założeniami projektu Zapisy Strategii będą monitorowane.
W tym celu na jednym z otwartych spotkań dotyczących prac nad Strategią, został wybrany zespół monitorujący zapisy strategii w składzie: 
1.      Joanna Ulewicz- koordynator tel. 55 22 10 219
2.      Marzena Pawłowska tel. 55 22 10 200
3.      Dorota Antonowicz
4.      Teresa Mackieło
5.      Józef Uzar
 
CELE MONITORINGU I EWALUACJI

Na podstawie ankiet, wywiadów oraz analizy gminnej strategii edukacyjnej, chcemy aby monitoring i ewaluacja miała następujące cele:
  • Poznanie skuteczności działań prowadzonych w ramach wdrożenia strategii
  • Poznanie adekwatności strategii do potrzeb mieszkańców
  • Sformułowanie wniosków i rekomendacji dotyczących ulepszania /wdrażania strategii  gminnej.
Dlatego zapraszamy Państwa do udziału w monitoringu Strategii poprzez wypełnienie poniższych ankiet i odesłanie ich e-mailem na adres Urzędu Miejskiego w Ornecie: umig@orneta.pl  lub dostarczenie osobiście do sekretariatu Urzędu lub Referatu Inwestycyjnego i Funduszy Pomocowych Urzędu Miejskiego w Ornecie – Joanna Ulewicz, kam. C

Zapraszamy do udziału w przeprowadzanym badaniu.
 
 
 

AktualnościUrząd MiejskiMapa OrnetyHistoria i legendyMiasta partnerskieOgłoszenia i informacjeOświata, Kultura i SportFundusze EuropejskieKomunikacjaOpieka zdrowotnaWypoczynekGospodarka OdpadamiDecyzje ŚrodowiskoweFirmyInformacja turystycznaOrganizacje pozarządoweBezpieczne Miasto i Gmina OrnetaSołtysiPrzetargi i ogłoszeniaLinkiSesje Rady Miejskiej - materiał videoPolityka Jakości w Urzędzie MiejskimWydarzenia - Placówki Oświatowe i inneStrefa Przedsiębiorczości Umowy z UEJoannici - oddział miejscowy w OrnecieInwestycje, Remonty, Oferta InwestycyjnaMłodzieżowa Rada MiejskaRada SeniorówCzyste powietrze