Urząd Miejski w Ornecie

Menu

Menu

Treść strony

Szlak

MPR - Miejsce Przyjazne Rowerzystom

Z przyjemnością informujemy, że nasz obiekt, tj. Informacja Turystyczna przy ul. Rycerskiej w Ornecie posiada rekomendację MPR - Miejsca Przyjaznego Rowerzystom na Wschodnim Szlaku Rowerowym Green Velo.

Oznacza to, że przeszliśmy pozytywnie procedurę weryfikacji, przeprowadzoną przez audytorów szlaku Green Velo. Sprawdzani byliśmy pod kątem kryteriów "przyjazności dla rowerzystów", a w naszej ofercie znajdziecie usługi dedykowane turystom rowerowym.

Zapraszamy serdecznie do skorzystania z naszej oferty i jednocześnie do odwiedzenia Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo. Więcej o szlaku przeczytać można na stronie internetowej www.greenvelo.pl

Punkt Informacji Turystycznej działa przy Urzędzie Miejskim w Ornecie. Zlokalizowany jest
na ul. Rycerskiej przy Galerii Art – Nova. Otwarty w sezonie, w maju i wrześniu w godzinach 10.00 – 16.00, natomiast od 1 czerwca do 31 sierpnia, od poniedziałku do piątku, w godzinach 10.00 – 18.00 oraz w soboty i niedziele od 10.00 – 16.00. Pracownicy punktu udzielają szczegółowych informacji dotyczących historii miasta, zabytków oraz aktualnych wydarzeń kulturalnych organizowanych w gminie. Polecają miejsca godne odwiedzenia, w tym zabytki, punkty gastronomiczne i noclegowe oraz inne atrakcje turystyczne. Promują walory rekreacyjne regionu. Znajdują się tu informacje o pobliskich punktach serwisowych i sklepach z częściami zamiennymi do rowerów. W pobliskim sąsiedztwie punktu znajduje się monitorowany przez Urząd Miejski w Ornecie parking rowerowy dający możliwość pozostawienia roweru w czasie zwiedzania atrakcji turystycznych miasta, złożony z jedenastu stanowisk rowerowych. Na najbliższy czas zaplanowano również dostawienie stanowisk rowerowych bezpośrednio przy Punkcie Informacji Turystycznej.

 

Serdecznie zachęcamy do zatrzymania się w naszym punkcie na Szlaku Green Velo.  Zapraszamy.

 

 

 

Szlak

  • baner MPR
    Szlak Green Velo - Miejsce Przyjazne Rowerzystom
  • MPR PIT
    Punkt Informacji Turystycznej

Banery

Stopka