Urząd Miejski w Ornecie

Menu

Menu

Aktualności

Aktualności

Stronicowanie

 • Rządowy Program Odbudowy Zabytków

  2024.07.12

  Zapytanie ofertowe - Wykonanie w formule "zaprojektuj i wyuduj" zadania pod nazwą "Instalacja Systemu Sygnalizacji Pożarowej (SSP) oraz antywłamaniowego w budynku kościoła w Chwalęcinie, dofinansowanych z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków NR 2RPOZ/2023/2559/PolskiLad.

  Zapytanie ofertowe (pobierz)

  Załączniki (pobierz)

 • Zarządzenie Nr RO.0050.74.2024 Burmistrza Ornety z dnia 21.05.2024 r. w sprawie II konkursu ofert na wykonywanie zadań z zakresu rozwoju sportu na terenie Gminy Orneta

  2024.05.23

  Zarządzenie i załączniki (pobierz)

 • Podziękowanie

  2024.04.10
  Szanowni Mieszkańcy Miasta i Gminy Orneta

  W wyborach 7 kwietnia 2024 zdecydowaliście – władza w naszej gminie przechodzi w ręce mojej kontrkandydatki, której gratuluję zwycięstwa. Przyjmuję Wasz wyborczy werdykt z pokorą. Takie są prawa demokracji. Dziękuję jednak za każdy oddany na mnie głos.

  Niezależnie  od wyników wyborczych pozwolę sobie czerpać satysfakcję z osiągnięć ostatnich 14 lat burmistrzowania. Udało się przeprowadzić wiele inwestycji dotyczących zagospodarowania przestrzeni miejskiej i wiejskiej, infrastruktury budowlanej i społecznej, wyposażenia naszych OSP. W realizacji są  projekty, opiewające na przeszło 30 mln złotych: 20 mln zł z Polskiego Ładu - trwa przebudowa ulicy Kwiatowej i Ogrodowej, a w najbliższym czasie powinny  rozpocząć się przebudowy  dróg do Karkajm i do Wojciechowa,  ulicy ( dawny PUR), ulicy Zielonej. Zapewniono też 14 milionów  w ramach Polskiej Sieci Miast Cittaslow. Wśród tych projektów jest m.in. uruchomienie komunikacji miejskiej. Udało się tak wiele zrobić, ponieważ wszystko, co robiłem w ciągu tych trzech kadencji robiłem z myślą o Was – Orneciankach i Ornecianach.

  Dziękuję wszystkim bez wyjątku za współpracę   i wszelką pomoc, bez wsparcia ludzi nie byłbym w stanie nic zrobic. Będę z uwagą śledził rozwój naszego miasta i gminy bo nadal jest to miejsce najbliższe mojemu sercu.

  Burmistrz Ornety Ireneusz Popiel
 • Gmina Orneta otrzymała: DOFINANSOWANE ZE ŚRODKÓW RZĄDOWEGO PROGRAMU ODBUDOWY ZABYTKÓW Edycja nr 2

  2024.04.04

   

  Gmina Orneta otrzymała:

  DOFINANSOWANE ZE ŚRODKÓW

  RZĄDOWEGO PROGRAMU ODBUDOWY ZABYTKÓW
  Edycja nr 2:

  1. z przeznaczeniem na realizację inwestycji:   Orneta, kościół pw. Św. Jana Chrzciciela(XIV w.): Remont zabytkowego instrumentu organowego w kościele – Etap I
   Dofinansowanie:  392 000 zł

  Postępowanie zakupowe zostało umieszczone na stronie Parafii Świętego Jana Chrzciciela w Ornecie pod linkiem:

  http://www.orneta.parafia.info.pl/?p=main&what=54

   

  1. z przeznaczeniem na realizację inwestycji:
   Instalacja systemu sygnalizacji pożarowej(SSP) w budynku Kościoła pw. Jana Chrzciciela w Ornecie- etap II wraz z monitoringiem terenu przykościelnego.
   Dofinansowanie:  126 000 zł

  Postępowanie zakupowe zostało umieszczone na stronie Parafii Świętego Jana Chrzciciela w Ornecie pod linkiem:

  http://www.orneta.parafia.info.pl/?p=main&what=55

   

   

   

 • "Przebudowa, remont, rozbudowa oraz zmiana sposobu użytkowania Domu Zakonnego Zgromadzenia Sióstr Św. Katarzyny na Dom Pomocy Społecznej w Ornecie"

  2024.04.02

Stronicowanie

Banery

Stopka